Sık sorulan sorular

İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları kalitesine ve çeşidine göre 1000 TL ile 7000 tl arasında değişmektedir. Antalya’da işitme cihazı fiyatları konusunda size büyük avantajlar sağlayan Şahin işitme merkezini ziyaret edip sizin için en uygun olan alternatifi işitme uzmanlarımızla birlikte değerlendirebilirsiniz.


En Kaliteli İşitme Cihazı Hangisidir?

İşitme Cihazları genel olarak kalite açısından benzer olmakla birlikte, tıbbi cihaz olduklarından dolayı cihazın kalitesi uyarlayıcının bilgi ve tecrübesine bağlıdır. Donanım kalitesi olarak yüksek potansiyeli olan bir işitme cihazı, ancak o potansiyele eşdeğer bir uyarlayıcının elinde en kaliteli işitme cihazı olabilir. Antalya’da en kaliteli işitme cihazı alternatiflerine şahin işitme merkezini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.


Çocuklar İçin İşitme Cihazı

Çocuklar için işitme cihazı uygulaması yetişkinlere göre daha fazla uzmanlık gerektiren, daha riskli bir uygulamadır. Yetişkinler uyarlamada beğenmedikleri noktaları söyleyebilirken, çocuklarda bu geri dönüşü almamıza fazla imkan yoktur. Bu yüzden çocuklarda uyarlama sırasında ciddi testler yapılmalıdır. REM testi ve serbest alanda işitme testi çocuklar için uyarlamaları daha az riskli kılmakta olup daha doğru sonuç elde etmemizi sağlar. Antalya’da çocuklar için earnet pediatric işitme cihazlarını Şahin işitme merkezinden temin edebilirsiniz.


İşitme Kaybı Nedir?

İşitme kaybı , tip ve derecesine göre farklı alt başlıklarda incelenmektedir. İşitme kaybınızın tipi ve derecesi, kullanmanız gereken işitme cihazının türünü, büyüklüğünü, kulak kalıbınızın uzunluğunu, havalandırma deliğinin genişliğini, hortum tipini dahi etkilemektedir. İletim tipi ve mikst tip kayıplar Kulak Burun Boğaz Uzmanının kontrolünde tedavi edilebildiği kadar edilmeli, geriye kalan işitme kaybı için işitme cihazı kullanılmalıdır. Genellikle görülen Sensörinöral tip işitme kaybı ise tedavi edilemez, sadece işitme cihazı ile yeterli duyum sağlanabilmektedir. Antalya’da işitme kaybı yaşayan tüm bireylere profesyonel danışmalık yapan Şahin işitme merkezi ile herkonuda iletişime geçebilirsiniz.